A II. világháború után a sikló állami tulajdonba került, az addig nyitott kocsikkal közlekedő sikló fedett kabinokat kapott, megváltozott a technológia is. A sikló 1967-ig eredeti nyomvonalán közlekedett, az eredetileg a budapesti Ganz gyárban gyártott, 45 utasnak helyet adó kocsikat ekkor az olasz Ceretti-Tanfani cég 130 személyes vagonjaira cserélték, a menetidő pedig a korábbi 11 percről 7 percre csökkent. Ezzel egyidejűleg felépítették az új felső állomásépületet, amely kb. 200 m-rel lejjebb épült fel a korábbi állomásnál.
A tarajkai siklót legutóbb 2007-ben újították fel, ekkor a két régi szerelvényt ismét újakra cserélték, a mai is közlekedő kocsik a svájci Garaventa cégtől érkeztek. A felújított sikló ma már egyszerre 160 utas szállítására képes, napjainkban a kor követelményeinek megfelelő modern kocsikban tehetjük meg a Tarajkára vezető rövid utat.
Ugyancsak 1908 decemberében nyitották meg a forgalom előtt a tátrai villamos Poprád - Ótátrafüred közötti első szakaszát. A Tátrai Helyi Érdekű Villamos Vasút ótátrafüredi végállomása az Adria villa és a mellette álló Petőfi ház előtt volt. A Phőbus Villamos Vállalatok RT. még abban az évben megkezdte a villamosvasút továbbépítését, az utolsóként elkészült Tátraszéplak–Csorbató közötti szakaszt 1912. augusztus 13-án helyezték forgalomba. A villamosvasút építése idején tervbe volt véve annak keleti irányú, Matlárházán át egészen Barlangligetig történő továbbépítése, erre azonban később már nem került sor.