Hét embert sodort el egy lavina a Tátrában, közülük ketten a hó fogságába kerültek, egy 28 éves férfi sajnos nem élte túl a balesetet.
1974. január 20-án a Magas-Tátra történelmének legtöbb halálos áldozatot követelő lavinabalesetében 11 diák és egy felnőtt kísérőjük vesztette életét. A nap folyamán több tucat nagyobb lavina zúdult le, három lavina összesen 31 személyt sodort magával, közülük 14 fő nem élte túl a napot.
Két halálos baleset történt Gerlachfalvi-csúcs közelében. A holttesteket tegnap találták meg – az egyiket Batizfalvi-próba közelében, a másikat a Felkai-völgy felett.
Szlovákiában 2022-ben jelentősen megnőtt a hegyi terepen történt beavatkozások száma, ezen belül aggasztóan magas volt a halálozási statisztika – az elmúlt tíz év során 2022-ben halt meg a legtöbb turista a szlovák hegyekben.
Szerencsés kimenetelű lavinabaleset történt az elmúlt hétvégén a Magas-Tátrában, hol a Menguszfalvi-völgyben 10 síturistát és két gyalogos turistát sodort el egy deszkalavina.
Másfél méteres hóréteg alatt találták meg a síturistát, akit társának a lavinaszonda segítségével időben sikerült megtalálni.
Vasárnap este lavina sodort el két hegymászót a Grósz-jégesés alatt, sajnos mindketten életüket vesztették.
A Tátrában a lavinabalesetek 80 %-a síelőket érint, de minden télen előfordulnak turistákat érintő lavinabalesetek.
A főgerincen vezető turistaúton a Konrád-púp alatt deszkalavina sodort magával egy 34 éves férfit, aki szerencsésen túlélte a hosszú zuhanást.
A lavinaveszély mértékének figyelmen kívül hagyása két áldozatot követelt a Magas-Tátrában
Ketten a Vörös-torony-hágó alatt, egy harmadik személy a Konrád-púp alatt vesztette életét
Nem csak a Tátrában, de az északi féltekén szinte bárhol általában decemberben kapunk hírt az első lavinabalesetekről. Ritkán, de októberben is előfordulnak balesetek, Szlovákiában az eddigi legkorábbi lavinabaleset 1974. október 17-én következett be.